Oferujemy wszelkiego typu instalacje C.O., wykonujemy między innymi:

Kotłownie gazowe i węzły cieplne

Wykonujemy wszelkie kotłownie gazowe na paliwa:

  • lżejsze od powietrza (gaz ziemny)
  • cięższe od powietrza (gaz LPG – propan-butan)

o każdej mocy cieplnej. Dbamy, żeby instalowane przez nas kotłownie, spełniały wszystkie wymagania bezpieczeństwa, dotyczące norm dla danej mocy cieplnej.

W naszej ofercie znajdziecie Państwo również węzły cieplne, a więc połączenie źródła ciepła z instalacją wewnętrzną danego budynku.

Ogrzewanie grzejnikowe oraz płaszczyznowe

Instalacje grzejnikowe to ciągle najpopularniejszy sposób na ogrzewanie pomieszczeń. Grzejniki są urządzeniem końcowym, do którego dostarczane jest ciepło. Instalacja taka jest tańsza od ogrzewania płaszczyznowego oraz stosunkowo prosta do instalacji.

instalacja centralnego ogrzewania
Instalacja grzejnikowa. Źródło: zbiory własne

Najpopularniejszym typem ogrzewania płaszczyznowego, jest instalacja ogrzewania podłogowego, czyli tzw. podłogówka, ale można również stosować ten typ instalacji w ścianach. Instalacje tego typu, zazwyczaj kosztują więcej niż grzejnikowe, ale na dłuższą metę eksploatacja ich może okazać się bardziej korzystna cenowo.

ogrzewanie podłogowe - Hotel Binkowski
Instalacja ogrzewania podłogowego tzw. podłogówka. Źródło: zbiory własne.

Promienniki gazowe (rurowe i ceramiczne)

Promienniki gazowe to urządzenia, które doskonale sprawdzają się do ogrzewania dużych powierzchni, takich jak hale magazynowe, czy produkcyjne. Tego typu ogrzewanie znajdzie też zastosowanie w obiektach sakralnych.

Nagrzewnice wodne i gazowe

Nagrzewnice wodne to urządzenia, które do ogrzewania powietrza wykorzystują gorącą wodę z instalacji grzewczej.

Z kolei nagrzewnice gazowe posiadają wbudowane palniki, które pozwalają na szybkie ogrzanie powietrza oraz rozprowadzenie ciepła równomiernie po przetrzeni pomieszczenia.

Przykładowe realizacje: